Jajce: Na programu Igara ‘Hamlet’ NP Tuzla i predstavljanje knjige Hasije Borić

Podijeli članak:

Predstava “Hamlet” Narodnog pozorišta Tuzla, koju je po tekstu Vilijama Šekspira režirao pozorišni reditelj i pisac Zlatko Paković, biće izvedana večeras na sceni Doma kulture Jajce u oviru Takmičarskog programa Pozorišnih igara Bosne i Hercegovine.

Reditelj Zlatko Paković je zapisao: “Hamlet djeluje pozorišnom predstavom, režirajući Mišolovku. Predstava mu je jedini način da uvjeri sebe i publiku u počinjeno kraljevo nedjelo na dvoru, izvršeno kao savršen zločin bez ijednog svjedoka. Shakespeare nam u „Hamletu“ pokazuje da je suština pozorišne umjetnosti to da u zamku, u mišolovku, hvata – kako bi postali javni! – zločine kojima je u datom režimu skriven trag, a na kojima se taj režim održava”.

U predstavi igraju Elvis Jahić, Adnan Omerović, Ivana Perkunić Mešalić, Irfan Kasumović, Mirza Ćatibušić, Jasmina Ibrahimović, Armin Filipović, Elmir Krivalić, Siniša Udovičić, Milenko Iliktarević.

U okviru pratećeg programa Pozorišnih igara prije predstave u salonu Doma kulture biće upriličeno predstavljanje knjige “Nana Fata Orlović ili Neka se čuju i vaši glasovi“ i „Majka Nuru počesto izruži“ autorice Hasije Borić.

Promotori će biti Almir Bašović i Zoran Mlinarević.

 

 

(Fena)

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

Utakmica koju su navijači Borca čekali s optimizmom i velikim očekivanjima pretvorila se u...

Tužna srca javljamo da nas je napustila Zuhra Omerović. Našoj Zuhri neka je vječni...

Pomozi.ba je pokrenuo apel sa brojem 17048 za samohranu majku Sedinu. Pozivom donirate 2...

Fudbaleri Željezničara remizirali su večeras na stadionu Grbavica rezultatom 1:1 u prvom meču prvog...

U Domu Oružanih snaga BiH jučer i danas održana je Radionica Radne grupe za...

Udruženje za očuvanje i razvoj umjetnosti „Artista“ s ponosom najavljuje da se veći, zabavniji...