Hiroš donio dragocjenu pobjedu Mladosti, Krupa zahvaljujući Kolaku izbjegla teži poraz

Mladost je u prvom susretu 22. kola m:tel Premijer lige BiH ostvarila minimalnu, ali itekako dragocjenu pobjedu nad Krupom (1:0), koja će ekipi iz Doboja kod Kaknja donijeti miran san neko vrijeme.

Još u uvodu meča vratar gostiju Kolak bio je na mukama, u šansama su bili Hadžić i Hiroš, a gosti su uzvratili preko Jovića.

Domaći do vodstva dolaze u 24. minuti. Hiroš je šutirao s ruba šesnaesterca, lopta okrznula Makitana i prevarila golmana – 1:0.

Rezultat se nije mijenjao do kraja poluvremena, a u drugom dijelu Mladost je nastavila prikazivati bolju igru.

Redale su se nove prilike Nedima Hadžića, u nekoliko navrata zaprijetio je i Dedić. Samo zahvaljujući spretnom Kolaku, prednost Mladosti se nije povećala, prosto je nevjerovatno šta su sve domaći propustili pospremiti u mrežu protivnika.

Do kraja je ostalo 1:0. Pobjeda koja ekipu Mladosti zasad uvodi u mirnu luku, dok Krupa ostaje zakucana na dnu premijerligaške tabele.

Mladost – Krupa 1:0 (Hiroš 24′)

MGM Farm Arena. Glavni sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo).

MLADOST: Velić, Alić, Šabanović, Sadiku, Dedić, Mahmić, Jusić, Dejanović, Begić, Hiroš, Hadžić.

KRUPA: Kolak, Karišik, Makitan, Palić, Muminović, Galić, Maksimović, Mandić, Vukomanović, Jović, Rakić.