Gol i asistencija Benjamina Hadžića nedovoljni Austriji iz Klagenfurta za polufinale Kupa

Austria iz Klagenfurta poražena je nakon produžetaka od LASK-a u četvrtini finala Kupa Austrije (5:3), a na ovom susretu bosanskohercegovački napadač Benjamin Hadžić postigao je pogodak i upisao asistenciju.

Austria je povela u šestoj minuti golom Ruseka, a u drugom dijelu LASK je uspio preokrenuti pogocima Eggesteina u 70. i Husein Balića u 72. minuti. Hadžić je u 90. minuti spasio klub iz Klagenfurta tako što je pogodio za 2:2.

Otišlo se u produžetke u kojima je LASK došao do dva brza gola. Pogodio je još jednom fudbaler bh. porijekla Balić u 99. minuti, a samo tri minute poslije Eggestein je povisio na 4:2. Bivši mladi reprezentativac BiH Hadžić asistirao je Jaritzu u 107. minuti za 4:3.

Ipak, Austria nije imala snage da se u potpunosti vrati još jednom, a u 111. minuti Potzmann je pogodio za konačnih 5:3.

Hadžić je ove sezone za Austriju odigrao 11 utakmica, a postigao je tri gola i upisao pet asistencija.