Filmski program OFF-a i SARTR-a posvećen Gazi od 22 do 24. novembra u Tešnju

Podijeli članak:

U sklopu programa “Suočavanje sa realnošću, u fokusu: Palestina”, od srijede 22. novembra pa do petka, 24. novembra, u Tešnju će biti organizovane projekcije tri filma posvećena Palestini.

Riječ je o filmovima “3000 noći” rediteljke Mai Masri, (projekcija 22.11. u 17h ), “Omar”, red. Heni Abu-Asad (projekcija 23.11. u 20h ) i film  “200 metara” red. Amen Najfeh (24.11. u 18h).

Film “200 metara” donosi priču o Mustafi, koji pokušava da probije ogradu koju je postavio Izrael i dođe do svog sina koji je imao nezgodu. S druge strane “Omar” donosi priču o Palestincu koji je nakon napada na izraelskog vojnika umjesto odlaska u zatvor odlučio da prihvati ponudu Mossada te da se infiltrira nazad u palestinsko društvo kao obavještajac. No, njegovi stvarni ciljevi su tajna. Treći igrani film “3000 noći” je potresna priča o mladoj djevojci iz Palestine koja rađa sina u izraelskom zatvoru.

Svi filmovi imaju bosanske i engleske titlove.

Projekcije će se održati u Kinu Tešanj, Kralja Tvrtka 1. Cijena ulaznica  je  10 KM. Kompletan iznos od ulaznica biće doniran u humanitarne svrhe, odnosno kao financijska pomoć Gazi.

Ovo je drugo izdanje programa “Suočavanje sa realnošću, u fokusu: Palestina”, koji je prethodno održan u Sarajevu, u SARTR-u, protekle sedmice, saopšteno je.

Projekcije filma biće upriličene u organizaciji SMART Televizije iz Tešnja uz podršku Telemach Omladinski film festival Sarajevo, u saradnji sa Sarajevskim ratnim teatorm (SARTR) i Centrom za kulturu i obrazovanje Tešanj.

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

Zemljotres jačine 3.1 po Rihteru ovog jutra je pogodio Bosnu i Hercegovinu, javlja EMSC.

U Gornjim Bakićima kod Olova dogodila se nesvakidašnja krađa – nepoznata osoba ukrala je...

Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udjela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrijednosti su premašile sve dosadašnje rekorde...

Na sjednici Komiteta za takmičenje Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, održanoj 5. novembra 2025....

U energetskom sistemu Republike Srpske nastavljeni su potresi, ali i protesti radnika RITE Ugljevik....

Prijedlog izmjena PIO/MIO uvodi usklađivanje 1.1. i 1.7., model 60:40 cijene/plaće, novu najnižu penziju...