Evropsko prvenstvo U-21: Portugal bolji od Hrvatske, Švicarci iznenadili Engleze

Hrvatska je u Kopru s 0:1 poražena od Portugala u utakmici prvog kola grupe D Evropskog prvenstva do 21 godine koje se igra u Sloveniji i Mađarskoj.

Portugalci su dominirali, pogodili i stativu u prvom poluvremenu. U 69. minuti zabio je Fabio Vieira samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru. Sjajno se ubacio iz drugog plana i primio loptu koje je došla u prostor te mirno matirao hrvatskog golmana Šempera.

Iznenađenje je priredila Švicarska, koja je pogotkom Ndoyea u 77. minuti savladala Englesku. Istim rezultatom Danska je pobijedila Francusku (strijelac Dreyer u 75. minuti), u meču koji je sudio bh. arbitar Irfan Peljto.

Rusi su se lako obračunali s Islandom (4:1).