Džeki samo sedam minuta u remiju Sassuola i Rome, Napoli i Lazio teškom mukom do trijumfa

Mnogo uzbuđenja vidjeli smo u utakmicama 29. kola italijanske Serije A, od kojih je nekoliko proteklo u golijadama.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko igrao je samo sedam minuta u remiju svog tima sa Sassuolom na gostovanju rezultatom 2:2.

Roma je dva puta vodila golovima Lorenza Pellegrina i Brune Peresa, ali su Hamed Traore i Giacomo Raspadori pogađali za podjelu bodova.

Napoli se namučio da dođe do trijumfa nad Crotoneom rezultatom 4:3. Domaći su imali 3:1 na poluvremenu ali su se igrači Crotonea brzo vratili u igru. Konačnih 3:2 postavio je Di Lorenzo u 72. minuti susreta.

Senad Lulić je igrao 53. minute u pobjedi svog Lazija rezultatom 3:2 nad Spezijom, dok su Genoa i Fiorentina odigrali 1:1. Atalanta je rezultatom 3:2 bila bolja od Udinesea.