Nakon odslušanog modula IV pod nazivom “Odgoj mladih za održivi razvoj”, kojem su prisustvovali članovi Velike i Male škole mira partnerskih škola OŠ “Berta Kučera” i OŠ “13. rujan”, članovi mirovnih sekcija su krenuli s aktivnostima.
Pošto je tema svih predavanja i radionica u Sarajevu bila ekologija, značaj, važnost i bolji odnos nas samih prema prirodnim resursima i našoj planeti Zemlji, i njihove aktivnosti su išle u tom pravcu. Uradili su dvije aktivnosti, čišćenje i sadnja dvije sadnice magnolije u školskom dvorištu.
Osim članova mirovnih sekcija sa svojim mentoricama, u aktivnostima su učestvovali i učenici IV-tih i V-tih razreda iz obje partnerske škole sa svojim učiteljicama.
– Akcijom smo se potrudili podsjetiti učenike, nastavnike i sve one koji dolaze u školu na značaj očuvanja okoliša kao i na ono što može svaki pojedinac učiniti da se smanje negativni uticaji na okolinu, poručili su učesnici same akcije.
Pročitajte još
(Jajce Online)