Dramatična noć na planini u BiH: Spaseno sedam osoba koje su se izgubile

Objavljeno: 27. Augusta 2025.
jajce-online_Dramatična noć na planini u BiH: Spaseno sedam osoba koje su se izgubile

Na padina Oblja sinoć je spaseno sedam državljana Australije, a u akciji je učestvovalo 30 spasilaca Gorske službe spasavanja Kantona Sarajevo.

Kako su istakli iz GSS-a KS, njima je ukazana pomoć nakon što su se izgubili na planini, a jedna osoba je zadobila povredu koljena koja mu je onemogućila kretanje.

“Prvi poziv na dežurni broj GSS Kantona Sarajevo zaprimljen je od strane BH državljanina koji se nalazio u grupi, u 21.55, a u 22.20 potvrđena je potreba za intervencijom. Timovi GSS-a Kantona Sarajevo odmah su upućeni na teren, locirali grupu i pružili medicinsku pomoć povrijeđenoj osobi. Nakon zbrinjavanja, izvršen je transport preko izuzetno zahtjevnog terena do Gradine, a potom vozilom do Babinog dola, gdje je povrijeđena osoba predata ekipi Hitne pomoći u 01.35”, naveli su oni.

Podijeli članak:

Pročitajte još članaka

Poveznica kopirana