Drama i u drugom polufinalu: Bilbao golom iz 112. minute zakazao borbu s Barcom za trofej

Nakon velike drame i produžetaka Athletic Bilbao je izborio finale Kupa kralja. Baskijci su ukunim rezultatom 3:2 prošli dalje preko Levantea.

Prvi meč u Baskiji završen je rezultatom 1:1, a onda se isto ponovilo i u revanšu u Valensiji. Nakon toga pristupilo se produžecima nakon kojih se bolje snalazi Athletic i odlazi u veliko finale.

Bolje su meč otvorili domaći. Roger Marti je u 17. minuti doveo Levante u vodstvo, ali je veteran Raul Garcia poravnao sa bijele tačke nakon tačno pola sata igre.

U nastavku regularnog dijela utakmice nije bilo golova, pa je pobjednik odlučen nakon dodatnih minuta. Igrao se 112. minut susreta kada je Alejandro Berenguer pogodio i tako odveo Athletic u finale Kupa kralja gdje će se sastati sa Barcelonom.