Derby del Turia pripao Levanteu, Marti Roger uživa igrati protiv Šišmiša

Valensijski derbi, poznat kao Derby del Turia, pripao je Levanteu. Oni su u utakmici 27. kola španske La Lige na svom terenu savladali Valenciju rezultatom 1:0.

Levante je na početku utakmice nanizao nekoliko dobrih šansi, a onda je u 18. minuti Marti Roger pogodio za 1:0. Tridesetogodišnjem napadaču ovo je bio peti pogodak protiv Valencije, a nije više postigao ni protiv bilo kojeg drugog protivnika.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika, a mirnije je proteklo i otvaranje drugog dijela. Šišmiši su zaprijetili preko Manua Valleja u 74. minuti. Priliku u finišu za domaće imao je i Jorge de Frutos. U sudijskoj nadokadi gosti su tražili penal, ali glavni sudija se nije oglasio.