Derbi Andaluzije udaljio Betis od Lige prvaka, pobjeda Seville za prekid loše serije

Ekipa Seville slavila je u velikom derbiju Andaluzije protiv Betisa rezultatom 1:0.

Sevilla je nanizala četiri meča bez pobjede, u svim takmičenjima, a od toga samo je jedan remi i to onaj koji nije bio bitan jer u Ligi prvaka ide dalje Borussia Dortmund.

Ipak, najbolji način da se kriza prekine je i pobjeda protiv najvećeg rivala, koju je donio Youssef En Nesyri golom u 27. minuti susreta.

Gosti nisu imali snage da izvrše inicijativu koja bi donijela nešto pozitivno večeras. Ipak, u 73. minuti Betis je stigao do gola, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda.

Ostalo je 1:0 tako da se Sevilla učvrstila na četvrtom mjestu sa šest bodova više i utakmicom manje od petoplasiranog Sociedada. S druge strane, za Betis je ovo poraz koji ga definitivno udaljava od Lige prvaka koja je sada devet bodova iznad ovog tima.