Darmštat se vraća u Bundesligu poslije šest godina, ludnica nakon utakmice

Podijeli članak:

Fudbaleri Darmštata pobijedili su na svom terenu Magdeburg (1:0) u 33. kolu 2. lige Njemačke i kolo prije kraja osigurali povratak u Bundesligu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Darmštat ćemo gledati u najjačem rangu njemačkog fudbala nakon šest godina. Gol za erupciju oduševljenja i plasman u Bundesligu dao je Filip Tiec (Phillip Tietz) u 36. minuti.

Ovom pobjedom Darmštat je došao do 67 bodova, šest više od drugoplasiranog Hajdenhajma i sedam više od HSV-a koji je na 3. poziciji.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedila je ludnica jer su navijači utrčali na teren kako bi sa igračima proslavili plasman u Bundesligu.

(avaz)

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

Slavni glumac Serhio Kalderon preminuo je u 77. godini. Holivudska zvijezda, poznat po svom...

Osnovna ogledna škola Vladislav Ribnikar će ostati škola, odlučila je danas Vlada Srbije.

Reprezentativcu Bosne i Hercegovine Anelu Ahmedhodžiću od danas je dodatno skočila vrijednost na specijaliziranom...

Za srijedu, 7.6.2023. godine, zakazana je 16. redovna sjednica Općinskog vijeća Jajce. Sjednica će...

Povodom Svjetskog dana zaštite životne sredine, Općina Jajce, uz podršku Misije OSCE-a u BiH...

Adnan Spahić, brat mlade doktorice Azre Spahić, koja je u petak, 26. maja, smrtno...