Crveni đavoli imali riješen meč kod fenjeraša, golman Henderson na kraju spasio tri boda

Ekipa Manchester Uniteda slavila je u zanimljivom meču rezultatom 3:2 na gostovanju Sheffield Unitedu na zatvaranju 13. kola engleske PRemier lige.

Užasno je počelo za goste. Već u petoj minuti David McGoldrick je pogodio nakon greške Harryja Maguirea i Deana Hendersona u odbrani Uniteda.

Ipak, Crveni đavoli su se vrlo bbrzo vratili u igru i do poluvremena preokrenuli rezultat. U 26. minuti Marcus Rashford je lijepo pogodio za 1:1, a u 33. minuti Anthony Martial koristi izvrsnu asistenciju Paula Pogbe za potpuni preokret.

U šestoj minuti nastavka Rashford postiže svoj drugi gol i činilo se da je tu sve gotovo. Ipak, United ne bi mogao bez drame, pa je tako McGoldrick nakon kornera pogodio glavom u 87. minuti. Tako smo dobili iznenadnu dramu, pošto je Henderson u posljednjim trenucima branio sjajan šut Lysa Moussetta, ali Oštrice nisu mogle do poravnanja.