Bundesliga: Nova bruka Schalkea, Freiburg bez boda ostao u finišu meča, sigurni Bayern

Četiri utakmice 25. kola Bundeslige odigrane su danas u terminu od 15.30 sati.

Bayern je sa lakoćom savladao Werder u Bremenu sa 3:1. Bavarci su poslije prvih 45 minuta vodili golovima Leona Goretzke u 22. i Serga Gnabryja u 35. minutu, a na 3:0 povisio je Robert Lewandovski u 67. minutu susreta.

Utješni pogodak Werdera djelo je Niklasa Fullkruga u 86. minuti.

Schalke se ponovo propisno obrukao, ovoga puta u Wolfsburgu gdje su gosti poraženi sa čak 5:0.

Sve je počelo autogolom Mustafija u 32. minutu, da bi u drugom poluvremenu Wolfsbrug postigao još četiri gola. Pogađali su redom Weghorst, Baku, Brekalo i Philipp. Sead Kolašinac je odigrao cijeli susret za Schalke, s kapitenskom trakom oko ruke.

Union je u Berlinu slavio protiv Kolna sa 2:1 i to nakon preokreta, poslije gola Ondreja Dude pobjedu timu iz prijestonice donijeli su Max Kruse i Christopher Trimmel.

Mainz je savladao Freiburg minimalnim rezultatom zahvaljujući golu švedskog internacionalca Robina Quaisona šest minuta prije kraja meča. Naš Ermeedin Demirović igrao je od 72. minute, kada je zamijenio Sallaija.