Brza i ukusna torta gotova za 10 minuta

Podijeli članak:

jajce-online_Brza i ukusna torta gotova za 10 minuta

Brza i ukusna torta gotova za 10 minuta je savršen izbor za sve koji žele brzi desert bez mnogo truda. Sa jednostavnim sastojcima poput keksa, krem-bananica i čokolade, ovaj recept će zadovoljiti sve ljubitelje slatkiša. Bez pečenja, priprema je brza i lagana, a rezultat je fantastičan!

Torta se pravi od tri sloja, svaki sa posebnim sastojkom, a za bogatiji okus slojeve možete udvostručiti. Keks daje hrskavost, krem-bananice donose sočnost, a čokolada bogatstvo okusa. Svi ovi slojevi se kombiniraju s pavlakom, stvarajući ukusan i kremast desert. Ovaj recept je idealan za iznenadne goste ili kada želite da uživate u nečemu slatkom bez mnogo čekanja.

Sastojci:

  • 1 l slatke pavlake
  • 150 g keksa
  • 15 kom krem-bananica
  • 200 g čokolade
  • čokoladne mrvice za dekoraciju

Priprema

Umutite slatku pavlaku i podijelite je na tri jednaka dijela u tri posude.

U prvi dio pavlake dodajte 150 g lomljenog keksa.

U drugi dio pavlake dodajte 15 sjeckanih krem-bananica.

U treći dio pavlake dodajte 200 g rendane čokolade po izboru.

Na tacnu ili pladanj prvo stavite sloj s keksom, zatim sloj s krem-bananicama, te na kraju sloj s čokoladom, te po želji ponovite slojeve još jednom. Za dekoraciju pospite tortu čokoladnim mrvicama.

Stavite tortu u frižider i ostavite je da se dobro stegne, najbolje nekoliko sati prije nego što je poslužite.

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

Trenutna isplata toplog obroka ovisi o gran­skim kolek­tiv­nim ugo­vo­rima koji se skla­paju za odre­đene...

U Bosnu i Hercegovinu najviše novca iz inostranstva ulazi putem dva izvora; novčanih doznaka...

“Činjenica je da ne funkcioniraju institucije koje skrbe o granici Bosne i Hercegovine. Za...

U Mostaru je završena dvodnevna konferencija o očuvanju endemskih ribljih vrsta Neretve, na kojoj...

Kolegijum Narodne skupštine  Republike Srpske 24. marta izabrao je dva nova člana Radne grupe...

Nogometaši Borca pobijedili su na stadionu Koševu u zaostaloj utakmici 18. kola WWin lige...