Blagajnica banke osumnjičena da je sa računa klijenata uzela više od 253.484 KM

Podijeli članak:

V.M, blagajnica jedne banke iz Teslića osumnjičena je za pronevjeru 253.484 KM koje je s računa klijenata prebacila na svoj.

Kako je saopšteno iz Policijske uprave Doboj, protiv nje je 2. avgusta podnesen izvještaj Okružnom javnom tužilaštvu Doboj kojim joj se na teret stavlja krivično djelo pronevjera.

“Za lice inicijala V.M. postoji osnov sumnje da je, radeći kao blagajnik u jednoj banci u Tesliću, duži vremenski period sačinjavalo uplatno – isplatne naloge, zloupotrebljavalo bankarski sistem. Osumnjičeno lice je neovlašćeno ulazilo na račune klijenata i prebacivalo novac sa jednog računa na drugi, čime je u konačnici, protivpravno prisvojilo ukupno 253.484,56 KM”, stoji u saopštenju.

Podijeli članak:

Drugi su čitali

Pročitajte još članaka

U Federaciji BiH i dalje postoje poslodavci koji ne uplaćuju redovno doprinose za penzijsko...

Da ponuda za klijentelu koja predstavlja jedan posto svjetske populacije nema crvenu liniju i...

Stranke Trojke (SDP, NiP i NS) jučer su raskinule koaliciju sa SNSD-om i uz...

Legenda svjetskog skijanja Hubertus von Hohenlohe (65) se vratio na Bjelašnicu, planinu na kojoj...

U Osnovnoj školi Šime Budinić se dogodio slučaj nasilja, kada je učenica osmog razreda na...

Pred federalnim parlamentarcima bi se 28. januara trebale naćin izmjene Krivičnog zakona FBIH kao...