Billy Koumetio obilježio Liverpoolov remi u Danskoj, Muriel odveo Atalantu u nokaut fazu

Odigrane su dvije utakmice šestog kola grupe D Lige prvaka, a dobili su i drugog putnika u nokaut fazu najjačeg klupskog takmičenja na svijetu i to je Atalanta. Italijanski klub pobijedio je Ajax na gostovanju (0:1), dok je Liverpool remizirao u Danskoj sa Midtjyllandom (1:1).

Ajax je imao više loptu u svom posjedu protiv Atalante, ali nisu uspjeli ugroziti gol gostiju. Sve im je otežao i drugi žuti karton Ryana Gravenbercha, koji je sa 18 godina i 207 dana postao drugi najmlađi fudbaler koji je isključen u utakmici Lige prvaka. Na prvom mjestu je Celestine Babayaro (16 godina, 86 dana).

U 85. minuti Luis Muriel je pogodio za vodstvo Atalante i time joj donio pobjedu, ali i drugo mjesto na tabeli koje znači prolazak u nokaut fazu Lige prvaka. Holandski klub je završio na trećem mjestu grupe i takmičenje će nastaviti u Evropskoj ligi.

Liverpool je remizirao sa Midtjyllandom (1:1). U prvoj minuti Mohamed Salah je doveo Redse u prednost, ali je Scholz u 62. minuti pogodio iz penala za 1:1. U nastavku poništena su dva gola, po jedan na obje strane. Scholzu u 77. i Minaminu u 90. minuti.

Utakmicu je obilježio mladi Francuz Billy Koumetio. On je sa 18 godina i 25 dana postao najmlađi fudbaler Liverpoola u Ligi prvaka i tako je nadmašio Mikija Roquéa, koji je zaigrao za Redse u najjačem klupskom takmičenju sa 18 godina i 150 dana.