Jajce Online
SPORT

Bh. veznjak zaigrao za Koeln i asistirao u pobjedi protiv Dortmunda

Danas je u 8. kolu njemačke Bundeslige ekipa Koelna sa 3:2 u sjajnom meču savladala Borussiju iz Dortmunda.

Do pobjede su Jarčevi stigli nakon preokreta, pošto su Milioneri golom Brandta vodili na poluvremenu sa 1:0.

Koln brzo na startu drugog dijela okreće rezultat u svoju korist preko Kainza i Tiggesa u 53. i 56. minuti, a u 70. na teren ulazi bh. veznjak Denis Huseinbašić.

Samo minut poslije Huseinbašić upisuje asistenciju, pošto njegovo dodavanje prethodi golu Ljubičića za 3:1!

Asistenciju Huseinbašića pogledajte OVDJE!

Do kraja je Dortmund samo ublažio poraz pošto je Schmitz postigao autogol i postavio konačnih 3:2.

Inače, Huseinbašić ima tek 21 godinu, a u Koeln je stigao ovog ljeta iz niželigaša Offenbacha, dok je prošao omladinske selekcije Darmstadta i Frankfurta.

Već je dosad upisao jedan nastup u Bundesligi pošto je odigrao posljednja dva minuta meča s Wolfsburgom (4:2).