Bh. fudbaler zabilježio prvi start u novom dresu: Marin i društvo razbili Tatarovu Abhu

Doskorašnji član Sarajeva Benjamin Tatar danas je ubilježio prvi start u dresu novog kluba, ali to neće pamtiti po dobrom.

Abha je ugostila ekipu Al Raeda, koja je demonstrirala silu i slavila sa ubjedljivih i rutinskih 0:3.

Sve je bilo gotovo već nakon manje od pola sata igre pošto je već u 26. minuti na semaforu stajao rezultat kojim je meč i završen. Al Raed je u vodstvo doveo Fouzair u 12. minuti, a onda je El Berkaoui za kratko vrijeme postigao dva gola i prelomio meč.

Prvo je u 20. minuti pogodio iz penala, a onda i šest minuta kasnije na asistenciju Marka Marina.

Benjamin Tatar je na terenu ostao do 54. minute, kada je trener odlučio povući ga s terena i umjesto njega uvesti Bin Jumayaha.

Abhi je ovo treći vezani poraz i sada je sa 24 boda na 11. poziciji na tabeli, dok je Al Raed u opasnoj zoni sa dva boda manje.