Betis nastavlja napredak na tabeli, odlaze i posljednje šanse Villarreala da izbori Top 4

U duelu od kojeg se mnogo očekivalo Betis je na gostovanju slavio protiv Villarreala rezultatom 2:1.

Villarreal i Betis su posljednjih sezona znali odigrati fantastične mečeve i nerijetko su to bile i golijade, a uzbuđenja nije manjkalo ni večeras.

Gosti su, pomalo i iznenađujuće, slavili na Estadiju de la Ceramica, a do vodstva su stigli u finišu prvog dijela preko Nabila Fekira.

Nije dugo trebalo gostima iz Andaluzije da dođu do novog gola. Igrao se 52. minut kada je Emerson pogodio za 0:2.

U 65. minuti Gerard Moreno je smanjio rezultat sa bijele tačke i vratio nadu Villarrealu u preokret. Ipak, to se nije dogodilo, tako da Žuta podmornica nakon sjajnog starta sezone sada žestoko zaostaje u borbi za Ligom prvaka.