Betis napravio veliki preokret za pobjedu, utakmicu obilježio veteran Joaquin

Betis je velikim preokretom došao do pobjede protiv Alavesa (3:2) na domaćem terenu u utakmici 26. kola španske La Lige.

Alaves je došao do prednosti od dva gola u prvom poluvremenu. Prvo je pogodio Joselu u 12. minuti, a potom je mrežu domaćih zatresao Edgar Mendez u 24. minuti.

Andaluzijski klub je u drugom poluvremenu došao do preokreta. Prvo je Borja Iglesias u 61. minuti realizovao penal za 1:2, a potom je legendarni Joaquin u 81. minuti izjednačio.

Joaquin je postao tako najstariji fudbaler koji je u posljednjem desetljeću postigao pogodak glavom. Večeras je imao tačno 39 godina i 230 dana.

Trijumf Betisu donio je Iglesias svojim drugim pogotkom u 88. minuti utakmice.