Baskijcima presudio Benzema: Real iskoristio igrača više i savladao Athletic

U 19. kolu španske La Lige, fudbaleri Reala savladali su Athletic Bilbao u Madridu rezultatom 3:1.

Ekipa iz Baskije je već u 13. minutu morala nastaviti meč sa igračem manje pošto je Raul Garcia nepromišljenim prekršajem zaradio drugi žuti karton, što je umnogome otežalo posao gostima.

Udarac Viniciusa u finišu prvog poluvremena kao da je nagovestio sjajan pogodak Tonija Kroosa, Nijemac je u prvom minutu nadoknade raspalio po lopti sa nekih dvadesetak metara i savladao nemoćnog Simona.

Ipak, Athletic se vratio u meč, igrao se 52. minut kada je poslije kombinacije sa De Marcosom po desnoj strani Ander Capa iz drugog pokušaja zatresao mrežu domaćina.

Ubrzo je Vinicius postigao gol koji je poništen zbog ofsajda, ali to nije bio slučaj u 74. minutu kada je Karim Benzema savršeno reagovao na centaršut Carvajala i pogodio za novo vodstvo “kraljevskog kluba”. Francuz je postavio i konačan rezultat u drugom minutu nadoknade vremena.

Bilbao do kraja utakmice nije uspio promijeni rezultat, pa je Real poslije nove pobjede ostao na trećem mjestu Primere sa 26 bodova, koliko imaju i Real Sociedad, odnosno Atletico Madrid koji ima dvije utakmice manje. Athletic je 13. sa 14 bodova.