Basaksehir poražen na gostovanju kod Galate, Kasimpasa remizirala sa Rizesporom

Basaksehir je u utakmici 23. kola turske Super lige poražen na gostovanju kod Galatasaraya (3:0), dok su Rizespor i Kasimpasa, za koju su nastupili Armin Hodžić i Haris Hajradinović, remizirali rezultatom 1:1.

Veoma rano je Basaksehir mogao doći u prednost, a u 16. minuti Fredrik Gulbrandsen je imao dobru šansu. Pet minuta poslije dosuđen je penal za goste, ali nije ga realizovao Giuliano.

Uslijedila je kazna i u 45. minuti Henry Onyekuru je pogodio za 1:0. Basaksehir je imao više loptu u svom posjedu u drugom dijelu utakmice, ali je Ryan Donk u 64. minuti pogodio za 2:0. Konačan rezultat postavio je Mostafa Abdallah iz penala u nadoknadi.

U redovima Basaksehira nije bilo Edina Višće zbog povrede, a ovaj klub je večeras po prvi put vodio novi trener Aykut Kocaman, kojem će asistirati bh. stručnjak Fahrudin Omerović.

Rizespor i Kasimpasa su remizirali (1:0). Pogodak za vodstvo domaćih postigao je Dogan Erdogan u 85. minuti, a poravnao je Isaac Kiese Thelin u prvoj minuti sudijske nadoknade. Armin Hodžić i Haris Hajradinović odigrali su svih 90 minuta za gostujući tim.