Barca se s dva gola u samom finišu spasila ispadanja, pa nakon produžetaka prošla dalje, Pjaniću ni minut

Miralem Pjanić se nakon jednog starta vratio na klupu Barce, sa koje je odgledao cijeli večerašnji meč četvrtfinala Kupa kralja.

Bio je to fenomenalan duel Granade i Barce, a gosti su nakon produžetaka slavili 3:5 i prošli u polufinale.

Granada je dugo vodila 2:0 golovima Kenedyja i Soldada, a Barce se ispadanja spašava s dva gola u samom finišu meča.

Prvo je u 88. minuti mrežu domaćina tresao Griezmann, da bi tri minute poslije za 2:2 pogodio Alba.

U produžecima je nastavljena golijada, a Barca na kraju slavi sa 3:5. Pogađali su za Katalonce ponovo Griezmann i Alba, a jedan gol je dodao i De Jong. Jedini gol u produžecima za Granadu s penala je dao Fede.