Atletico od ‘gotovog’ napravio veresiju: Poraz u Sevilji, imat ćemo ludnicu u finišu Primere

Fudbaleri Atletico Madrida nastavili su sa lošim partijama u 2021. godini i poraženi su od Seville rezultatom 1:0 u derbiju 29. kola Primera lige.

Atletico je uspio u potpunosti ‘prokockati’ veliku prednost na čelu Primere, nakon što su ga mnogi prije nešto više od mjesec dana ‘proglasili’ novim prvakom Španije.

Večeras su Jorgandžije poražene od Seville na Sanchez Pizjuanu, a domaćin je apsolutno zasluženo došao do tri boda.

U osmoj minuti Jan Oblak je spasio svoj tim odbranivši penal Lucasu Ocamposu, ali u nastavku meča nije bilo odbrane.

Jedini gol na utakmici postigao je Marcos Acuna u 70. minuti na asistenciju Jesusa Navasa.

Ovim porazom Atletico je ostao sa tri boda ispred Reala, a četiri ispred Barcelone koja ima utakmicu manje i potancijalno može stići na samo bod zaostatka. Iako je to prije dva mjeseca djelovalo nemogućim, gledat ćemo veliku dramu u finišu La Lige.