Atalanta nije izdržala sa igračem manje, trenutak inspiracije Mendyja za trijumf Reala

U prvom meču osmine finala Lige prvaka u Bergamu Real Madrid je stigao do minimalne pobjede rezultatom 1:0 nad Atalantom.

Očekivali smo spektakl, nismo ga dobili, makar u prvom meču, a tome je prilično kumovao sudija Tobias Stieler koji je u ranoj fazi utakmice isključio Remu Freulera, fudbalera Atalante.

Bergamezi su kvalitetno ušli u meč i bili u najmanju ruku ravnopravan rival. Ipak, u 17. minuti dogodio se crveni karton nakon starta Freulera, koji je bio posljednji igrač u odbrani Atalante. To je promijenilo tok utakmice.

Domaćin je uspio odoliti nekako napadima Reala koji nisu bili siloviti, ali su bili učestali. U finišu prvog dijela udarac Casemira završio je direktno u rukama Pierluigija Gollinija.

Na otvaranju drugog dijela vidjeli smo i najbolju priliku za Real. Luka Modrić je sa vrha kaznenog prostora šutirao, a lopta je od bloka igrača Atalante završila neposredno pored desne stative domaćeg gola.

U nastavku susreta Real je ‘dodavao gas’, ali nije uspio stvoriti dovoljno dobar pritisak i prilike koje bi dovele do gola. Ipak, u 86. minuti vidjeli smo trenutak inspiracije pojedinca vrijedan pobjede za Madriđane.

Nakon kombinacije iz kornera Ferland Mendy je sa velike udaljenosti fantastično naciljao i pogodio desnom nogom nebranjeni dio mreže Bergameza. Ostalo je 0:1 tako da je Real krunisao igrača više i upisao vrlo bitan trijumf u prvom meču.