Ancelotti ‘gura’ Everton ka Ligi prvaka: Gol Richarlisona za vrlo bitna tri boda Karamela

Fudbaleri Evertona slavili su rezultatom 1:0 protiv Southamptona u 26. kolu engleske Premier lige.

Karamele su sjajno otvorile meč. Već u devetoj minuti Gylfi Sigurdsson je gurnuo loptu u prostor za Richarlisona, a Brazilac je zaobišao gostujućeg golmana i lijepo pogodio za vodstvo domaćih.

Sredinom prvog dijela domaći postižu novi gol. Michael Keane je pogodio nakon uigrane kombinacije iz slobodnog udarca, ali je VAR konsultovao da je prethodno bio ofsajd i pogodak je opravdano poništen.

U nastavku prvog dijela bilo je poluprilika na obje strane, ali ne i promjene rezultata.

Drugo poluvrijeme donosi znatno ofanzivniju igru Southamptona, dok je Everton prijetio isključivo nakon prekida koji su uvijek bili opasnost po Svece.

Velike prilike za goste propustili su Moussa Djenepo i Jannik Vestgergaard za goste, ali promjene rezultata nije bilo. Tako se Everton poravnao sa Liverpoolom na šestom mjestu sa 43 osvojena boda, uz utakmicu manje od svih rivala koji su ispred.

Karamelama Carla Ancelottija mjesto u Ligi prvaka sada ‘bježi’ dva boda, ali Everton, ponavljamo, ima i utakmicu manje.