Odigrane su dvije utakmice sedmog kola turske Superlige, a postignuto je čak 13 pogodaka, dok su pobjede ostvarili Karagumruk i Kasimpasa.

Kasimpasa je na gostovanju kod Trabzonspora slavila sa 3:4. Tripan je doveo goste u prednost od 0:1, ali uslijedio je preokret domaćih kada su pogađali Asan i dva put Nwakaeme. U finišu prvog dijela, tačnije u 41. minuti Kasimpasa je smanjila na 3:2 pogotkom Erdogana.

U 57. minuti Armin Hodžić je izborio penal za Kasimpasu, ali Kara nije pogodio sa bijele tačke. Ipak, gosti su uspjeli doći do preokreta i pobjede. Prvo je Edgar Ie pogodio za 3:3, a zatim za pobjedu u drugoj minuti sudijske nadoknade pogodio je Koita. Pored Hodžića, cijeli susret odigrao je i drugi bh. reprezentativac Haris Hajradinović.

U drugom susretu Karagumruk je deklasirao Erzurumspor sa 5:1. Ndiaye je postigao dva gola, te po jedan Biglia, Ndao i Sabo, dok je jedini pogodak za goste postigao Gomes. Ervin Zukanović, koji se nedavno oprostio od reprezentacije, odigrao je svih 90 minuta.