Real Madrid je poražen u prvom kolu Lige prvaka na domaćem terenu od Shakhtara iz Donjecka rezultatom 2:3. Nakon prvih 45 minuta bilo je 0:3 za goste i čini se kako je španski prvak u nastavku samo popravio dojam.

Ipak, da su Ukrajinci bili malo precizniji, mogli su slaviti i s više pogodaka razlike jer je Real u svojim redovima imao previše neraspoloženih pojedinaca, a Marca je kao one najgore izdvojila Luku Jovića, Edera Militaa i Marcela.

Svjestan loše predstave svoje momčadi je nakon susreta bio i Zinedine Zidane koji je krivnju svalio na sebe.

“Ono što sam vidio na terenu me muči i ja sam za to odgovoran. Nisam vidio ekipu kakvu sam želio gledati i kada se tako nešto dogodi onda je to isključivo trenerova greška. Oni su na terenu i trebaju rješenja”, rekao je kratko nakon utakmice za Movistar trener Reala.

Hladnije glave Zidane je bio na press-konferenciji nakon utakmice, iako se u njegovim izjavama nije mogla osjetiti drama ili bojazan za gubitkom posla.

“Ovo je loš trenutak. Barem smo se borili u drugom dijelu. Igrači su ljuti i to je prirodno. Moj je posao da pronađem rješenja jer se ovakve utakmice ne smiju događati”, iskreno je rekao Zidane.

Podsjetimo, za Real su u drugom dijelu pogađali Luka Modrić i Vinicius, ali to je bilo dovoljno samo za minimalni poraz protiv ekipe Shakhtara kod koje nisu igrala čak osmorica nogometaša zbog pozitivnih testova na korona virus.