Matsumoto Yamaga i Omiya Ardija odigrali su neriješeno u 28. kolu J2 lige (1:1), a na ovom susretu svoj prvi pogodak u dresu gostujućeg tima postigao je iskusni bosanskohercegovački napadač Nermin Haskić.

Haskić je iskoristio grešku zadnje linije Yamage i oduzeo loptu, a u nastavku izborio je jedanaesterac. Tridesetjednogodišnji bh. napadač uzeo je loptu i sa bijele tačke u 11. minuti pogodio za 0:1.

Toyofumi Sakano je u 52. minuti pogodio za izjednačenje (1:1), a do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Haskić je izašao iz igre u 68. minuti, a danas mu je ovo bio prvi pogodak u osam nastupa za Omiyu Ardiju.

Iskusni napadač je u japanski klub došao početkom ove godine i srbijanskog Radničkog, a ranije je nastupao za Ružomberok, Žilinu, Podbeskidzie, Kosice, Voždovac, Sarajevo i Budućnost.