Bez najboljeg strelca Andreja Kramarića, Hoffenheim nije uspio napraviti iznenađenje protiv Borussije iz Dortmunda u meču 4. kola Bundeslige.

Osim prečke Meuniera nije bilo pravih uzbuđenja, sve do ulaska Reusa i Haalanda. Reus je u 75. minutu poslije solo akcije stvorio najbolju priliku od početka drugog poluvremena, kada je Baumann zaustavio njegov udarac.

Ipak, samo minut kasnije Dortmund je poveo. Duga lopta sa centra terena za Haalanda, koji je bio na ivici ofsajda, Norvežanin odmah prosljeđuje do Marca Reusa, a ovaj rutinski završava akciju i sprovodi loptu u nebranjenu mrežu – 0:1. Ispostavilo se da je to bio konačni rezultat.

Kada su u pitanju ostali mečevi, u prvom planu je pobjeda RB Leipziga nad domaćim Augsburgom od 2:0. Angelinho je u 45. minutu doveo Leipzig u vosstvo, a konačan rezultat postavio je Poulsen u 66. minutu. Ovom pobjedom Leipzig je trenutno usamljen na prvom mjestu.

Isti rezultat i u Berlinu, gde je Stuttgart savladao Herthu. Kempf u devetom i Castro u 68. minutu su donijeli drugi trijumf ”Švabama” od početka sezone.

Da popodne bude u znaku gostiju, potrudili su se i fudbaleri Leverkusena, koji su golom Alarija u 30. minutu savladali Mainz sa 1:0.

Jedini bod od domaćih ekipa osvojio je Freiburg u duelu sa Werderom, bilo je 1:1. Lienhart u 16. minutu je doveo domaćine u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Fullkrug iz jedanaesterca devet minuta kasnije.

Mladi reprezentativac BiH Ermedin Demirović ušao je u zadnjoj minuti umjesto Lucasa Holera.