Završen je prvi meč današnjeg programa play-offa Evropske lige, a u grupnu fazu se bez ikakvih problema plasirao rumunski Cluj.

Cluj je na domaćem terenu ugostio finski KuPS, protiv kojeg je opravdao ulogu izrazitog favorita i savladao ga s laganih 3:1.

Rondon je pogađao u 5. i 56. minuti, a jedan gol je dodao i Debeljuh u 42., te je to bilo sasvim dovoljno za rutinski trijumf Cluja.

Gosti iz Finske su u sudijskoj nadoknadi preko Udoha samo uspjeli ublažiti poraz i postaviti konačnih 3:1.

Bivši reprezentativac BiH Mateo Sušić za Cluj je odigrao svih 90 minuta i tako proslavio ulazak u grupnu fazu Evropske lige.

Žrijeb grupa će se održati sutra u Nionu.