U derbiju velikih rivala francuskog fudbala Saint Etienne je rezultatom 2:0 na gostovanju slavio kod Marseillea.

St. Etienne bilježi fantastičan početak nove sezone. Nakon uvodne dvije pobjede kod kuće, danas je pao i Marseille i to na Velodromeu.

Gosti su poveli već u šestoj minuti kada je Romain Hamouma pogodio za radost svojih saigrača.

Florian Thauvin je u dva navrata do kraja poluvremena mogao poravnati rezultat, ali je u velikim šansama propustio da to i učini.

Kazna je uslijedila u 75. minuti Denis Bouanga je lijepim pogotkom postavio konačnih 0:2.

St. Etienne je tako prvi nakon tri odigrane utakmice, dok je za Marseille ovo prvi poraz uz sezoni (trenutni bilans šest bodova).