Domaći teren se večeras u prvim mečevima trećeg pretkola Lige prvaka pokazao kao ozbiljna prednost, pošto je još jedan domaćin uspio doći do pobjede i prolaska dalje.

U pitanju je Gent, koji nije imao mnogo problema sa bečkim Rapidom, kojeg je savladao sa 2:1 i eliminisao iz trećeg pretkola Lige prvaka.

Golove su za belgijski tim postizali Dorsch u 36. i Yaremchuk u 59. minuti iz penala, a utješni pogodak za goste došao je u posljednjim trenucima meča, kada je gol postigao Demir, te je tako Gent prošao u play-off Lige prvaka.

Naš Srđan Grahovac je ovaj meč za Rapid počeo sa klupe za rezervne igrače, a priliku je dobio u 87. minuti.