Polako se kompletira prvo kolo nove sezone Premiershipa, a večerašnji mečevi bili su u znaku gostujućih ekipa.

Najprije je Wolverhampton kao gost savladao ekipu Sheffielfd Uniteda sa 2:0, a uspejšan u gostima bio je i Chelsea, koji je večeras bio bolji od Brightona, 1:3

Na vodstvo favorizovanih gostiju čekalo se do 23. minuta kada je Jorginho realizovao jedanaesterac, koji je prethodno iznudio debitant Timo Werner poslije kontakta sa istrčalim golmanom Ryanom – 1:0.

Desetak minuta kasnije mogli su i domaći do izjednačenja, na drugoj strani Werner je bio u prilici da duplira prednost, ali se rezultat do poluvremena nije mijenjao.

Poslije devet minuta igre u nastavku, Brighton je izjednačio golom Trossarda, koji je odlično šutirao iskosa sa desne strane, sa dvadesetak metara udaljenosti – Kepa Arrizabalaga je bio nemoćan – 1:1.

Ovaj primljeni gol nije poremetio goste, koji vrlo brzo rješavaju pitanje pobjednika.

Samo dva minuta kasnije, Reece James na sličan način vraća prednost Plavcima, bio je to još jedan projektil, a konačnih 1:3 postavio je Kurt Zouma u 66. minutu susreta, poslije kornera koji je James izveo sa desne strane. Lopta je na putu do gola okrznula jednog igrača Brightona i tako prevarila Ryana…

Osim Wernera, večeras je za Chelsea u zvaničnoj utakmici debitovao još jedan Nijemac, Kai Havertz, koji bi također trebao predstavljati veliko pojačanje.