Večerašnji meč 1. kola Premiershipa na Anfieldu između Liverpoola i Leedsa nam je pokazao zašto su svi tako željno iščekivali početak nove sezone Premiershipa.

Gledali smo spektakularno nadmetanje šampiona i novajlije u ligi, a na kraju je u finišu spriječena senzacija, pošto je Liverpool uspio slaviti sa 4:3.

Odlično je počeo meč za Liverpool pošto je iz penala golom Salaha poveo već u 4. minuti, ali hrabri Leeds uzvraća u 12. minuti i preko Harrisona stiže do poravnanja.

Igralo se potpuno otvoreno i spuštenog garda s obje strane, pa novi gol pada već u 20. minuti, kada Van Dijk nakon kornera glavom pogađa za novo vodstvo Redsa. Ipak, deset minuta poslije ponovo Leeds uzvraća, ovaj put preko Bamforda koji pogađa za 2:2.

Novi gol je viđen jako brzo, a Salah u 33. minuti sjajnim volej udarcem pogađa same rašlje gola gostiju za 3:2.

Hrabri tim Marcela Bielse nastavio je igrati ofanzivno i u nastavku, a do novog poravnanja je stigao u 66. minuti preko Poljaka Klicha. Pogodio je sjajno za 3:3.

Do kraja smo vidjeli još po nekoliko prilika na obje strane, a u 87. minuti je dosuđen novi penal za Redse. Srušen je Fabinho, a Salah je ponovo pogodio s bijele tačke i kompletirao hat-trick.

Tako je Liverpool slavio sa 4:3.

Liverpool – Leeds 4:3 (Salah 4’p, 33′, 87’p, Van Dijk 20′ / Harrison 12′, Bamford 30′, Klich 66′)