U posjeti Organizaciji porodica šehida i poginulih boraca općine Jajce boravio je Seđad Muhić koji je tom prilikom razgovarao s predsjednikom Smajom Nuhanovićem.

I ova kategorija stanovništva, nažalost, kao i mnoge druge u našem društvu, ima raznih problema koje treba rješavati. Organizacija porodica šehida i poginulih boraca Jajce ima 144 člana koji plaćaju članarinu. Inače, u našoj općini život u borbi za BiH dalo je 329 šehida i poginulih boraca.

Nuhanović je rekao da se u rukovodstvu Organizacije brinu o porodicama koliko mogu, obilaze bolesne, pomažu novčano… Muhić je istakao da i mi, svi kao zajednica još više pažnje posvetiti porodicama onih koji su život dali za našu slobodu i sve ono što danas imamo.

Ovom prilikom Muhić je uručio sam računar, koji im je bio neophodan, a donaciju su osigurali Jajčani okupljeni oko Udruženja “Kraljevski grad”, čiji je on i predsjednik. Velika zahvalnost pripada Adnanu Tatareviću i njegovoj firmi.

 

 

(Jajce Online)