Hrvatska je večeras bila potpuno nemoćna u Portu na stadionu Dragao, gdje ju je Portugal s lakoćom savladao s visokih 4:1.

Od samog početka su Portugalci dominirali na ovoj utakmici, a Vatrene je u prvom poluvremenu spašavao nevjerovatni Dominik Livaković, koji je na činio čuda na golu i skinuo nekoliko stopostotnih šansi.

Ipak, kapitulirao je konačno u 41. minuti, kada je za 1:0 vodstvo Portugala pogodio Joao Cancelo.

U nastavku Portugal dolazi do još dva pogotka i rutinskom igrom savladava Hrvatsku. U 58. minuti je na 2:0 povisio Diogo Jota, da bi u 70. Joao Felix pogodio za 3:0.

Hrvatska je preko Petkovića u sudijskoj nadoknadi uspjela samo ublažiti ovaj poraz i postići počasni gol za 3:1, a nekoliko trenutaka poslije Andre Silva postavlja konačnih 4:1.

U istoj grupi A divizije su se satali i Danska i Belgija, a gosti su u Kopenhagenu slavili sa dosta sigurnih 0:2. Golove su postigli Denayer u 9. i Mertens u 77. minuti.

Francuska je u gostima sa minimalnih 0:1 savladala Šveđane, a čovjek odluke je bio Kylian Mbappe.

Svi rezultati današnjeg programa 1. kola Lige nacija:

Liga A, grupa 2:

Island – Engleska 0:1 (Sterling 90’p)

Danska – Belgija 0:2 (Denayer 9’, Mertens 77’)

Liga A, grupa 3:

Portugal – Hrvatska 4:1 (Cancelo 41’, Jota 58’, Joao Felix 70’, Andre Silva 90+5’ / Petković 90+1’)

Švedska – Francuska 0:1 (Mbappe 41’)

Liga C, grupa 1:

Azerbejdžan Luksemburg 1:2 (Sheydeav 43’ / Krivotsyuk 48’ag, Rodrigues 72’p)

Kipar – Crna Gora 0:2 (Jovetić 60’, 73’)

Liga C, grupa 2:

Sjeverna Makedonija – Armenija 2:1 (Alioski 5’p, NEstorovski 38’p / Barseghyan 90+4’p)

Estonija – Gruzija 0:1 (Katcharava 32’)