Lyon je u svojoj prvoj utakmici u novoj sezoni francuske Ligue 1 odigrao jako dobro, te sa visokih 4:1 savladao ekipu Dijona.

Najzaslužniji za ovaj trijumf Lavova jeste briljantni Memphis Depay, koji je postigao hat-trick, a najzaslužniji je i za autogol Lautoae pošto je on nakon njegovog sjajnog centaršuta zakucao loptu u svoju mrežu.

Dijon je u 14. minuti stigao do vodstva preko Scheidlera, ali Lavovi nisu imali previše problema da dođu do preokreta i trijumfa.

Prvi put je golman Dijona kapitulirao u 39. minuti kada je Depay pogodio iz penala, a pomenuti autogol viđen je u 45. minuti.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Lyon stiže do još jednog gola i vodstva od 3:1, a Depay je se ovaj put vrhunski snašao pred golom gostiju i pogodio.

Konačnih 4:1 Depay postavlja golom iz penala u 65. minuti.