Fudbaleri Servettea pobijedili su Ruzemberok sa 3:0 i plasirali su se u 2. kolo kvalifikacija Evropske lige.

Pitanje pobjednika riješeno je u nastavku, a Slovake je načeo bh. reprezentativac Miroslav Stevanović koji je nakon brze kontre u 54. minuti pogodio za 1:0.

Do kraja su Mendy i 77. i Antunes u 86. minuti postavili konačnih 3:0.

Lokomotiv Tbilisi je iznenađujuće pobijedio Craiovu sa 2:1, a lijepu asistenciju za jedini gol Rumuna upisao je Elvir Koljić.

Fehérvár je tek nakon penala eliminsao Bohemian, nakon što je u regularnom dijelu bilo 1:1. Armin Hodžić u penal seriji nije iskoristio jedanaesterac.

Partizan je teškom mukom pobijedio latvijski RFS, a jedini pogodak postigao je Natcho iz penala u 52. minuti.

Olimpija je tek nakon produžetaka izbacila Vikingur Reykjavik 2:1, dok je Maribor poslije penala senzacionalno eliminisan od Colerainea 5:4.

U regularnom dijelu bilo je 1:1, a asistent za gol domaćih bio je Jasmin Mešanović.

Malmo za koji igra naš Anel Ahmedhodžić pobijedio je poljsku Cracoviu sa 2:0, a mladi stoper je odigrao svih 90 minuta. Adi Nalić je meč odgledao sa klupe.

Rezultati 1. kola kvalifikacija Evropske lige

Maribor (SVN) vs Coleraine (NIR) 1:1 / 4:5 penali

Riteriai (LTU) vs Derry City (IRL) 3:2

Zrinjski (BIH) vs Differdange (LUX) 3:0

Rosenborg (NOR) vs Breidablik (ISL) 4:2

Hammarby (SWE) vs Puskás Akadémia (HUN) 3:0

Ventspils (LVA) vs Dinamo-Auto Tiraspol (MDA) 2:1

AGF Aarhus (DEN) vs Honka Espoo (FIN) 5:2

The New Saints (WAL) vs Žilina (SVK) 3:1

Neftçi (AZE) vs Shkupi (MKD) 2:1

Nõmme Kalju (EST) vs Mura (SVN) ODGOĐENO

Apollon Limassol (CYP) vs Saburtalo (GEO) 5:1

Partizan (SRB) vs RFS (LVA) 1:0

FCSB (ROU) vs Shirak (ARM) 3:0

Olimpija Ljubljana (SVN) vs Víkingur Reykjavík (ISL) 2:1

Žalgiris Vilnius (LTU) vs Paide Linnameeskond (EST) 2:0

Valletta (MLT) vs Bala Town (WAL) 0:1

Aberdeen (SCO) vs NSÍ Runavík (FRO) 6:0

Malmö (SWE) vs Cracovia Kraków (POL) 2:0

Shakhtyor Soligorsk (BLR) vs Sfintul Gheorghe Suruceni (MDA) 0:1

Shamrock Rovers (IRL) vs Ilves Tampere (FIN) 2:2 / 12:11 penali

Vaduz (LIE) vs Hibernians (MLT) 0:2

Keşla (AZE) vs Laçi (ALB) 0:1

Bodø/Glimt (NOR) vs Kauno Žalgiris (LTU) 6:1

Maccabi Haifa (ISR) vs Željezničar (BIH) ODGOĐENO

Lech Poznań (POL) vs Valmiera (LVA) 3:0

Progrès Niederkorn (LUX) vs Zeta (MNE) 3:0

B36 Tórshavn (FRO) vs Levadia Tallinn (EST) 4:3

Budapest Honvéd (HUN) vs Inter Turku (FIN) 2:1

Lincoln Red Imps (GIB) vs Union Titus Petange (LUX) 2:0

Motherwell (SCO) vs Glentoran (NIR) 5:1

Kukës (ALB) vs Slavia Sofia (BUL) 2:1

Dinamo Minsk (BLR) vs Piast Gliwice (POL) 0:2

Hafnarfjördur (ISL) vs Dunajská Streda (SVK) 0:2

Servette (SUI) vs Ružomberok (SVK) 3:0

Hapoel Beer-Sheva (ISR) vs Dinamo Batumi (GEO) 3:0

Fehérvár (HUN) vs Bohemian (IRL) 1:1 / 4:3 penali

Alashkert (ARM) vs Renova (MKD) 0:1

Ordabasy Shymkent (KAZ) vs Botoşani (ROU) 1:2

CSKA-Sofia (BUL) vs Sirens (MLT) 2:1

Petrocub-Hincesti (MDA) vs Bačka Topola (SRB) 0:2

Teuta (ALB) vs Beitar Jerusalem (ISR) 2:0

Sumgayit City (AZE) vs Shkëndija (MKD) 0:2

Borac Banja Luka (BIH) vs Sutjeska (MNE) 1:0

Kairat Almaty (KAZ) vs Noah (ARM) 4:1

Iskra Danilovgrad (MNE) vs Lokomotiv Plovdiv (BUL) 0:1

Lokomotive Tbilisi (GEO) vs Universitatea Craiova (ROU) 2:1

Gjilani (KOS) vs APOEL (CYP) 0:2

KOMENTARI

Scsport.ba