Fudbaleri mrkonjićke Slobode u trećem kolu Druge lige – grupa „Zapad“ u Banjaluci, na stadionu „Željezničara“ pobijedili su Slogu iz Srpca 3:0. Pobjeda Mrkonjićana je više nego zaslužena, mada su i gosti na otvaranju meča imali inicijativu i svoje prilike.

Golove za Slobodu postigli su Igor Mirković iz slobodnog udarca i Đaković, na asistenciju Vučkovića, u prvom poluvremenu. Pobjedu je ovjerio Zec sredinom drugog poluvremena, nakon asistencije Mirkovića.

Šef stručnog štaba Slobode Igor Mirković zadovoljan je igrom i rezultatom svoje ekipe u meču sa Slogom.

”Prvo želim da se zahvalim ljudima iz ”Želje” koji su nam omogućili da imamo odlične uslove za igru na terenu. Iskreno pribojavao sam se ove utakmice sa Slogom. Tokom sedmice imali mnogo problema oko treniranja. Stalno smo bili u dilemi gdje i na kojem teren raditi i kako ekipu pripremiti za utakmicu. A bilo je problem i sa povredama fudbalera. Hvala Bogu, na kraju se sve poredalo i stigli smo do važne pobjede, protiv Sloge koja ima dobru ekipu. Čestitam svojim momcima na dobroj igri i važnom trijumfu”, kaže Mirković.

Strateg Mrkonjićana priznaje da je njegova ekipa na početku bojažljivo ušla u utakmicu.

”Gosti su na početku utakmice bili odvažni i u nekoliko navrata iz kontranapada ugrozili naš gol. Međutim, nakon petnaestak minuta igre preuzeli smo sve konce igre u svoje ruke i dominirali do kraja utakmice. Poslije trećeg gola Zeca, utakmicu smo rutinski priveli kraju. U drugom poluvremenu svjesno sam neke igrače izveo iz igre, da ih čuvam za derbi koji nas u subotu čeka u Šamcu protiv Borca. Ekipi Sloge želim više sreće u nastavku prvenstva. Da što prije poslože ekipu i krenu s pobjedama”, ističe Mirković.

Predsjednik Upravnog odbora Fudbalskog kluba Slobode Milenko Milekić, zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe.

”Sve pohvale igračima i stručnom štabu na važnoj pobjedi. Ekipa je odlično stajala na terenu, a plijeni zalaganje fudbalera. Hrabri i činjenica da je na „Predgrađu“ na trenu bilo osam fudbalera koji su ponikli u našem klubu, a šest ih je bilo u startnoj postavi. Sve to nam daje novu snagu da još intenzivnije nastavimo sa radom u mlađim selekcijama. S nestrpljenjem čekamo da se završe radovi na našem glavnom i pomoćnom igralištu”, kaže Milekić.