Mladi bosanskohercegovački fudbaler Ševkija Resić donio je bod Novom Pazaru na gostovanju Mačvi u Šapcu. Završeno je rezultatom 1:1.

Vrlo težak meč je iza ekipe Novog Pazara koja je dugo igrala sa igračem manje na gostovanju i na kraju došla do vrijednog boda u petom kolu Superlige Srbije.

Miloš Zukanović je već u 11. minuti doveo Mačvu u vodstvo i to je bio rezultat prvog dijela.

Gosti su na otvaranju drogog poluvremena ostali sa igračem manje i činilo se da će isključenje Cissea donijeti i konačna tri boda za Mačvu.

Ipak, u 62. minuti za izjednačenje, a kasnije i remi pogodio je Ševkija Resić, mladi fudbaler Sarajeva koji je na posudbi u redovima Novog Pazara. Tako je ovaj ofanzivac nastavio sa odličnim partijama nakon dolaska u Srbiju.

Zanimljivo, od prve minute u gostujućem timu igrala su još tri bh. fudbalera, Numan Kurdić (također stigao iz Sarajeva), Nemanja Dragutinović i Mirza Delimeđac.