Nakon duge pauze, krenula je nova sezona u francuskoj Ligue 1.

Fudbaleri Lillea dočekali su Rennes na otvaranju nove sezone, susret je okončan bez pobjednika, 1:1.

U 35. minutu crveni za goste, Boey je pokušao da izbije loptu nogom, previše ju je podigao, stigao je do lopte, ali je i u glavu udario protivničkog igrača, sudija nije imao dilemu.

Samo pet minuta kasnije, domaći koriste brojčanu prednost, Bamba je odlično utrčao iza zadnje linije Rennesa, prihvatio je dobar pas Xeke i matirao golmana gostiju za 1:0.

Ipak, samo tri minuta kasnije, užasan start Reinilda, sudija je ponovo izvadio crveni karton, te je i Lille ostao sa desetoricom.

U drugom dijelu je Rennes zaigrao dosta bolje, Camavinga je imao veliku priliku sredinom poluvremena, sa samo par metara je zahvatio loptu nakon jednog centaršuta, ali je bila previsoka, te nije uspio da je iskontroliše, poslao ju je preko gola rivala.

Ipak, samo par minuta kasnije, nakon centaršuta iz kornera sa desne strane je sa prve stative glavom poslao loptu na drugu, na pravom mjestu našao se Da Silva, koji poravnava rezultat.

Nije to bilo sve, u samom finišu najpre Araujo preti Rennesu, ali njegov udarac odlazi tik pored gola rivala, potom samo minut kasnije Terrier na drugoj strani pogađa stativu.

Nije bilo promjene rezultata, 1:1 na Pierre Mauroyu u prvom kolu Ligue 1.

Ranije danas, Angers je savladao Dijon u gostima pogotkom Ismaela Traorea u 22. minuti susreta.

Obje današnje utakmice odigrane su pred ograničenim brojem navijača na stadionima.