Svoju prvu pripremnu utakmicu odigrala je i ekipa Širokog Brijega, koji je na Pecari ugostio federalnog prvoligaša Posušje.

Duel ova dva kluba završen je bez pobjednika, pošto je nakon 90 minuta rezultat bio 1:1.

Gosti su poveli pogotkom Ivana Bešlića u 15. minuti, a ekipa Tonija Karačića je izjednačila pogotkom Stipe Jurića u 45. minuti iz jedanaesterca.

Priliku za pobjedu Širokog Brijega prokockao je kapiten Dino Ćorić, koji nije uspio realizirati jedanaesterac u posljednjoj minuti utakmice.

Utakmica je odigrana u sklopu priprema Širokog za novu sezonu Premijer lige BiH, koja starta 1. augusta.