Veteran Luis Suarez je sačuvao kakve-takve šanse da se Barcelona ipak domogne titule u Španiji.

Domaćin je na Nou Campu slavio u gradskom derbiju protiv Espanyola, ali uz mršavih 1:0.

Pobjedonosni pogodak djelo je pomenutog Suareza, koji je jedan “otpadak” pospremio u mrežu gostiju u 56. minuti, nakon što je prethodno blokiran šut Lionela Messija. Ispostavilo se da je to i jedini zgoditak na meču.

Urugvajski napadač je ujedno postao treći najbolji strijelac Barcelone svih vremena. Večerašnji gol je njegov 195. u dresu katalonskog giganta.

Susret su obilježili i crveni kartoni. Prvo je kod Barce isključen Fati u 50. minuti, a zatim Lozano kod Espanyola tri minute kasnije.

Ovim trijumfom Barca je prišla lideru Realu na samo bod razlike, ali Kraljevski klub tek treba odigrati svoj susret 35. kola La Lige, protiv Alavesa u Madridu.