Fudbaleri Slobode u pripremnom meču slavili su rezultatom 3:1 protiv Radničkog iz Lukavca.

Izabranici Gradimira Crnogorca su u drugom pripremnom meču za novu sezonu bili uspješni na gostovanju u obližnjem Lukavcu.

Tuzlaci su poveli u 17. minuti preko Ermina Hasukića, a do kraja poluvremena Nail Omerović je udvostručio prednost Slobode.

U nastavku još po jedan gol na obje strane. Prvo je Dušan Ristić postigao treći pogodak za Slobodu, da bi konačnih 1:3 Radnički postavio sa bijele tačke.

Početni sastav Slobode: Golubović, Beganović, Salihović, Uzelac, Tomašević, Kurtalić, Herić, Predragović, Mujagić, Maksimović i Hasukić.

U nastavku su igrali: Mustačević, Osmić, Kavazović, Mujkić, Muratović, Nišić, Kadrić, Ristić, Žerić, Omerović, Kotarević.