Nevjerovatan derbi Milana i Juventusa je iza nas, a Rossoneri su u njemu slavili sa 4:2 u zaista čudnoj utakmici.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali onda smo u drugom vidjeli mnogo toga. Juventus je već na njegovom startu poveo sa 0:2 golovima Adriena Rabiota u 47. i Cristiana Ronalda u 53. minuti.

Kada se činilo da će Juventus doći do lagane pobjede, tim Maurizija Sarrija je doživio totalni raspad i u samo pet minuta primio tri pogotka!

Zlatan Ibrahimović je iz penala smanjio na 1:2 u 62. minuti, da bi u 66. Franck Kessie poravnao na 2:2. Već u sljedećem napadu Milan je vodio, a gol je postigao Rafael Leao.

Fudbaleri Juventusa su i nakon toga nastavili praviti amaterske greške, a nakon jedne takve Alexa Sandra, Ante Rebić je pogodio i postavio koačnih 4:2 u 80. minuti.

Miralem Pjanić je teren napustio u 69. minuti kada ga je zamijenio Aaron Ramsey, dok je Rade Krunić dobio priliku u 82. minuti. On je zamijenio Rebića.