Atletico Madrid je u posljednjoj utakmici 33. kola španske La Lige sa 3:0 na svom stadionu savladao ekipu Mallorce.

Nisu imale Jorgandžije nikakvih problema da upišu trijumf u ovom susretu, a ponajviše na tome mogu zahvaliti raspoloženom Alvaru Morati, koji je postigao dva pogotka na ovom meču.

Oba puta je pogađao u prvom poluvremenu, pošto je u 29. minuti bio siguran sa bijele tačke, da bi u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela povisio na 2:0.

Konačnih 3:0 je u 79. minuti postavio Koke.

Atletico se ovim trijumfom učvrstio na trećem mjestu i ima 62 boda, pet više od četvrte Seville, dok je Mallorca u teškoj situaciji pet kola prije kraja, pošto je u opasnoj zoni – na 18. poziciji, a Celta je pet bodova ispred…