Pravu reviju penala smo vidjeli u večerašnjem derbiju 33. kola španske La Lige, a u derbiju Barcelone i Atletico Madrida nije bilo pobjednika. Završilo je 2:2.

Sve je počelo crnim minutama Diega Coste, koji u 11. minuti postiže autogol, a pet minuta poslije promašuje penal, koji je na njegovu sreću ponovljen jer je Ter Stegen ranije izašao sa linije svog gola.

Iz drugog pokušaja je Saul bio siguran za 1:1.

U 50. minuti je dosuđen dosta diskutabilan penal za Barcelonu, a izveo ga je Lionel Messi i to na kakav način.

Izveo je panenku i savladao Oblaka, a bio je to Argentinčev 700. gol u karijeri… Veliki jubilej.

Ubrzo nakon toga novi penal koji sudi sudija Hernandez, ali i još jedan o kojem će se dugo voditi polemika, pošto je zaista komičan. Carrasco je sapleo samog sebe, a Hernandez je pokazao na bijelu tačku, nakon čega je ponovo bio siguran Saul za 2:2.

Taj rezultat je bio i konačan, a Barca je tako Realu dala priliku da pobjedom na svom narednom meču “pobjegne” na četiri boda prednosti na pet kola prije kraja.