Juventus je u utakmici 29. kola Serije A večeras u gostima savladao Genovu sa 1:3.

Tako je Stara dama zadržala prednost od četiri boda i odnosu na svog prvog pratioca u trci za titulu – ekipu Lazija.

U prvom poluvremenu večerašnje utakmice nisu više i golovi, ali Juve je proradio u nastavku.

Paulo Dybala je u 50. minuti doveo Jive u vodstvo, da bi devet minuta kasnije Cristiano Ronaldo na asistenciju Miralema Pjanića eurogolom povisio na 0:2.

Zatim je na teren ušao Douglas Costa, kojem je svega sedam minuta bilo potrebno da postigne gol za 0:3, kada je već bilo jasno da će Stara dama osvojiti tri boda.

Genova je do kraja samo uspjela da ublaži poraz preko Pinamontija, koji je mrežu gostiju pogodio u 76. minuti.

Juventus je ostao na +4 u odnosu na Lazio, a Genoa je na 17. mjestu te joj prijeti opasna zona u slučaju da Lecce slavi u narednoj utakmici.